fbpx
Facebook.com/Touch Shandong

styczeń 2021

15

3:01:56

Chiny: zimowy szybki pociąg pojedzie 350 km/h przy -40° C

W Chinach opracowano nowy model pociągu marki Fuxing, który może pracować w niskich temperaturach sięgających -40 stopni Celsjusza – podaje portal Railway Gazette. Maszyna będzie kursowała na trasach łączących Pekin z prowincją Heilongjiang na północy kraju.

Pociąg o oznaczeniu CR400AF-G jest wyposażony w 16 wagonów, a na jego pokładzie może podróżować do 1080 pasażerów. W maszynie zastosowano elektryczne systemy ogrzewania, które zapobiegają zamarzaniu układu hamulcowego i przewodów odprowadzających wodę z toalet. Pojazd został wyprodukowany przez firmę CRRC Qinao Sifang i jest drugim pociągiem z rodziny Fuxing China Standard mogącym poruszać się w ekstremalnie niskich temperaturach. Pierwszy tego typu 8-wagonowy pojazd o oznaczeniu CR400BF-G został opracowany przez CRRC Changchun Railway Vehicles.

Nowy pociąg będzie kursował na linii o długości 700 km, która połączy Pekin z miastami Shenyang i Harbin położonymi w najbardziej wysuniętej na północ prowincji kraju. Ruch kolejowy na tej trasie miał rozpocząć się już pod koniec 2020 roku. Przeszkodziły w tym jednak opóźnienia w budowie odcinka ze stolicy Chin do Chengde. Cała linia zostanie otwarta w ciągu najbliższych tygodni, łącząc się w mieście Shenyang z ukończonym w 2012 roku odcinkiem Harbin-Dalian.

Koleje Chińskie podają, że od 2017 roku oddano do użytku ponad 1000 pociągów z rodziny Fuxing. Maszyny wykonały od tego czasu łącznie ponad 830 mln przewozów pasażerskich, pokonując przeszło 830 mln pociągokilometrów.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram