fbpx
Siemens.com

styczeń 2021

15

1:01:46

Siemens Mobility i władze Egiptu podpisały dokument ws. budowy pierwszego systemu szybkiej kolei w tym kraju

Firma Siemens Mobility i egipski Krajowy Urząd ds. Tuneli, podpisali protokół dotyczący zaprojektowania i uruchomienia pierwszej linii szybkiej kolei w Egipcie – czytamy w komunikacie Siemensa. Dokument obejmuje budowę sieci o długości 1000 km, z czego 460 km to linia kolei dużych prędkości.

Podczas spotkania w Kairze, które odbyło się 14 stycznia 2021 roku, pod protokołem podpisali się przewodniczący Krajowego Urzędu ds. Tuneli Essam Waly i szef Siemens Mobility Michael Peter. Uczestniczyli w nim także premier Egiptu Mostafa Madbouly, minister transportu Egiptu Kamel Al Wazir oraz prezes Siemens AG Joe Caeser i wiceprezes Roland Busch. W ramach zawartego porozumienia firma Siemens Mobility zobowiązała się do zaprojektowania, zbudowania i uruchomienia linii kolejowej o długości 1000 km. Pierwszy etap inwestycji obejmuje budowę 460 km kolei dużych prędkości o wartości 3 mld dolarów. Niemieckie przedsiębiorstwo dostarczy pociągi, zapewni infrastrukturę kolejową oraz zajmie się integracją systemów i świadczeniem usług serwisowych przez okres 15 lat.

„Jesteśmy zaszczyceni i dumni z możliwości rozszerzenia naszej partnerskiej współpracy z Egiptem. Budując system kolei o wysokiej wydajności dla tego kraju, będziemy wspierać Egipcjan za pomocą przystępnego cenowo, czystego i niezawodnego transportu” – powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Siemens AG Joe Kaeser, cytowany na stronie firmy.

„Cieszymy się, że Ministerstwo Transportu chce nam zaufać w realizacji tego ważnego projektu. Nasze gotowe do wdrożenia cyfrowe usługi zapewnią zintegrowany i najnowocześniejszy system kolei dużych prędkości, który zapewni impuls technologiczny w kraju i stworzy nowe miejsca pracy dla lokalnej społeczności. System zwiększy komfort pasażerów i skróci czas podróży milionów Egipcjan”- powiedział dyrektor generalny Siemens Mobility Michael Peter.

Pierwsza linia kolei dużych prędkości w Egipcie o długości 460 km połączy miasto El-Alamein nad Morzem Śródziemnym z Ain Sokhna nad Morzem Czerwonym. Trasa będzie przebiegała także przez Nową Stolicę Administracyjną kraju, która zostanie wybudowana na wschód od Kairu. Linia będzie wykorzystywana nie tylko do przewozów pasażerskich, ale także do przewozu towarów, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę Egiptu.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram