fbpx
Źródło: Twitter/HZS Ústeckého kraje

styczeń 2021

16

4:01:06

Czechy: w okolicy miejscowości Chřibská spłonął szynobus Arrivy

W piątek 15 stycznia przed godziną 18 w pobliżu stacji Chřibská na północy Czech miał miejsce pożar autobusu szynowego należącego do przewoźnika Arriva. Pojazd odbywał kurs pospieszny ze Šluknova do Kolína. Nikt nie ucierpiał.

Jak podają czeskie media, w szynobusie podczas wybuchu pożaru podróżowało 8 osób – sześciu pasażerów, maszynista i konduktor. Udało się im bezpiecznie opuścić pojazd.

Pasażerowie i personel wysiedli na czas i nikt nie został ranny. Przyczyna tego niezwykłego wydarzenia jest badana” - powiedział Jan Holub, rzecznik czeskiej Arrivy, cytowany przez portal Zdopravy.cz.

Z ogniem walczyło pięć jednostek straży pożarnej; o godzinie 19:15 został ugaszony. Pojazd – dwuczłonowa jednostka silnikowa 845 produkcji niemieckiego Duewagu - spłonął doszczętnie i nie da się go już przywrócić do ruchu. Strażacy podali, że według wstępnej wyceny, szkody to 15 mln koron (ponad 2,6 mln złotych).

Na szczęście pociąg zapalił się w niewielkiej odległości od przejazdu kolejowego, więc podejście do niego było stosunkowo dobre, wystarczyło rozciągnąć kilkadziesiąt metrów węży. Gdyby jednak (szynobus - red.) dotarł dalej, w kierunku Jedlovej, sytuacja byłaby znacznie gorsza” – poinformowała na facebooku biorąca udział w piątkowej akcji straż pożarna z miejscowości Varnsdorf.

Źródło: Twitter/HZS Ústeckého kraje

Jak wskazuje portal Zdopravy.cz., to pierwszy poważny pożar, który Arriva odnotowała w importowanej z Niemiec jednostce.

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram