fbpx
Źródło: Wikipedia.org

styczeń 2021

19

2:01:14

Łódzkie: Trwają konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy komunikacji zbiorowej

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zachęca mieszkańców do składania wniosków dotyczących zmian w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej – w tym pociągów Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Głos mieszkańców będzie miał realny wpływ na układ połączeń w transporcie zbiorowym.

Władze województwa podkreślają, że współpraca z mieszkańcami jest niezbędna do wypracowania satysfakcjonującego pasażerów „Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego”. Dokument opracowywany przez Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego określa organizację transportu pasażerskiego (kolejowego i autobusowego) w regionie.

Swoje propozycje odnośnie zmian w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej osoby zainteresowane mogą przedstawić do października 2021 r. Ankieta jest dostępna na [stronie] BIP Urzędu Marszałkowskiego.

Po zapoznaniu z wnioskami, Zarząd Województwa Łódzkiego przedstawi propozycję zmian w planie dotyczącym transportu publicznego.

Pytania obejmują »badanie preferencji komunikacyjnych mieszkańców województwa łódzkiego i użytkowników komunikacji zbiorowej dotyczących wyboru środka transportu i postulatów transportowych«. Ma to pozwolić m.in. na lepsze poznanie zmian, jakie zaszły w preferencjach komunikacyjnych mieszkańców województwa, które mogą okazać się kluczowe przy aktualizacji Planu Transportowego” – czytamy na stronie Urzędu.

Poza Urzędem Marszałkowskim, na propozycje zmian oczekują także przewoźnicy kolejowi, do których wnioski i spostrzeżenia można kierować w okresie od 25 do 31 stycznia. W tym przypadku propozycje należy nadsyłać za pomocą poczty elektronicznej na adres kolej@lodzkie.pl. Nowy rozkład jazdy pociągów obowiązywał będzie od grudnia 2021 r.

Podobne konsultacje prowadzi już Departament Transportu przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Więcej informacji odnośnie badania potrzeb dotyczących transportu publicznego w woj. wielkopolskim znajdziesz [tutaj].

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram