fbpx
Źródło: Cevalogistics.com

styczeń 2021

21

8:01:00

CEVA Logistics uruchamia połączenie z Chin do Francji przez Polskę

Firma CEVA Logistics poinformowała o uruchomieniu ekspresowego połączenia z Chin do Francji, które przebiega m.in. przez Polskę. Pociągi pokonają trasę o długości 11 tys. km w ciągu 18 dni – czytamy komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie spółki.

13 stycznia globalny operator logistyczny CEVA Logistics uruchomił ekspresowe połączenie z Jihua w Chinach do Dourges we Francji. Spółka podkreśla, że umożliwi to dodatkowe zdolności przewozowe dla spedytorów w obliczu dużego popytu na usługi transportowe i logistyczne na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Pierwszy pociąg dotarł już na miejsce

Pierwszy przejazd pociągu CEVA Logistics z 22 pełnymi kontenerami na pokładzie pokonywał trasę Jinhua – Dourges w dniach od 26 listopada do 14 grudnia. Nowe połączenie przebiega przez szereg krajów „Pasa i Szlaku”: Kazachstan, Rosja, Białoruś, Polska i Niemcy. Z punktu tranzytowego w Dourges towary wyruszają w dalszą drogę do Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoch czy Francji.

Szybkie i przyjazne środowisku połączenie między Chinami a Europą

Dzięki ekspresowemu pociągowi Jinhua – Dourges, CEVA Logistics może zapewnić swoim obecnym klientom szybkie, wygodne i zrównoważone rozwiązania kolejowe na trasie Chiny – Europa. W porównaniu z transportem towarów ciężarówkami opcja przewozu towarów na pokładzie pociągu zmniejsza emisję dwutlenku węgla nawet o 67%.

Odpowiadając na bezprecedensowy wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne, CEVA Logistics jest zaangażowana w dostarczanie swoim obecnym i nowym klientom wygodnych i zrównoważonych rozwiązań. Nasze rozwiązania kolejowe i multimodalne oferowane wraz z naszą firmą macierzystą, CMA CGM Group, między Chinami a Europą są częścią tej strategii. Francja jest ważnym węzłem logistycznym na rynku europejskim, a dzięki tej nowej usłudze CEVA Logistics wkroczyła na rynek kolejowy w Europie Wschodniej i Zachodniej. Kolejnym etapem rozszerzenia naszych usług kolejowych będzie rozwój rynku na południu Europy” – wskazuje Xavier Bour z CEVA Logistics, cytowany w komunikacie spółki.

CEVA Logistics jest wiodącym globalnym operatorem logistycznym, dostarczającym dedykowane rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej, frachtu lotniczego i morskiego, dystrybucji i zarządzania transportem swoim klientom na wszystkich kontynentach. Spółka jest częścią CMA CGM Group, światowego lidera w transporcie i logistyce.

Źródło: Cevalogistics.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram