fbpx
Źródło: Pixabay.com

styczeń 2021

21

2:01:02

Japonia: około 9,5 tys. pracowników JR Central zostanie skierowanych na urlop

Japoński przewoźnik Japan Railway Central (JR Central) ogłosił, że od 28 stycznia do 15 lutego bieżącego roku blisko 9500 jego pracowników zostanie skierowanych na urlop. Spółka chce w ten sposób zminimalizować koszty związane ze spadkiem liczby pasażerów.

W związku z nasileniem się zakażeń koronawirusem na terenie Japonii i stale spadającą liczbą podróżnych, przewoźnik kolejowy JR Central podjął decyzję o skierowaniu na urlop około 9500 swoich pracowników. Firma ogłosiła decyzję 15 stycznia, po tym jak obszar jej działania objęty został dodatkowymi obostrzeniami związanymi z pandemią – informuje portal The Japan Times.

Od 28 stycznia do 15 lutego dziennie na urlop kierowanych będzie nawet 400 osób - obsługa stacji, maszyniści, konduktorzy czy personel zajmujący się taborem. JR Central tłumaczy, że kroki te mają m.in. ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników i obniżyć koszty ponoszone przez przewoźnika w czasie, gdy liczba pasażerów ciągle spada. Jednocześnie zaoszczędzone w ten sposób środki firma zamierza przekierować na wypłacanie honorariów pracownikom przybywającym na urlopie.

Ponadto przedsiębiorstwo postanowiło zawiesić usługi szybkiej kolei Shinkansen łączącej Tokio i Osakę. Odwołane zostały kursy w okresie od 25 stycznia do końca lutego. The Japan Times podkreśla, że to pierwsze tego typu działania firmy od momentu jej powstania w 1987 roku.

Od 7 stycznia na niektórych obszarach Japonii wprowadzono stan wyjątkowy związany z sytuacją epidemiologiczną. Początkowo obostrzenia obowiązywały w Tokio oraz trzech przyległych jednostkach administracyjnych. Decyzją władz państwowych od 14 stycznia obszar ten został powiększony o kolejne prefektury, w tym Aichi, gdzie mieści się siedziba JR Central.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram