fbpx
Źródło: Pixabay.com

styczeń 2021

22

10:01:49

Fundacja Grupy PKP zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

Pod hasłem #SzczepimySię trwa Narodowy Program Szczepień. Równolegle prowadzona jest szeroko zakrojona akcja informacyjna, która pomoże znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące szczepionki przeciwko COVID-19. Do zaszczepienia się zachęca m.in. Fundacja Grupy PKP.

„Narodowy Program Szczepień służy planowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski” – czytamy na rządowym portalu Gov.pl. Strategia obejmuje nie tylko zakup odpowiedniej liczby szczepionek i ich dystrybucję, ale także monitoring przebiegu i efektywności szczepienia oraz bezpieczeństwo Polaków.

Na rządowej stronie czytamy, że szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także komórki odpornościowe tak, aby chroniły go przed zakażeniem koronawirusem. Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna – zapewnia rząd. W pierwszej kolejności szczepione są osoby z grup największego ryzyka takich jak: pracownicy służby zdrowia, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, seniorzy powyżej 80 roku życia, żołnierze, policjanci i nauczyciele.

Od 15 stycznia na szczepienie może zgłosić się każda osoba od 18 do 80 roku życia. W tym celu będą potrzebne dane: imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy oraz kod pocztowy i numer telefonu. Formularz do wypełnienia można znaleźć [tutaj]. Każda zgłoszona osoba otrzyma maila z informacją o tym, kiedy ruszy szczepienie jej grupy.

Fundacja Grupy PKP, która od początku trwania pandemii aktywnie uczestniczy w zwalczaniu jej skutków, zachęca wszystkich do zapoznania się z informacjami na temat szczepionki i uczestnictwa w akcji #SzczepimySię.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram