fbpx
Źródło: Wikipedia.org

styczeń 2021

24

12:01:00

Alstom z kontraktem na wdrożenie systemu ETCS na linii Delhi-Meerut

Francuski producent taboru Alstom zdobył kontrakt na instalację systemów sygnalizacyjnych i telekomunikacyjnych na powstającej linii kolejowej łączącej miasta Delhi i Meerut. Będzie to pierwsze wdrożenie ETCS na głównej trasie kolejowej w Indiach – czytamy w komunikacie Alstomu.

Umowa o wartości 106 mln euro została zawarta pomiędzy National Capital Region Transport Corporation Ltd. a Alstomem. Obejmuje ona zaprojektowanie, dostawę, instalację, testowanie i uruchomienie hybrydowego Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem poziomu 3 na budowanej linii kolejowej Delhi-Meruut. Będzie to połączenie ETCS poziomu drugiego, z wirtualnymi rozwiązaniami używanymi zazwyczaj w systemie poziomu trzeciego. Ułatwi to interoperacyjność, ale także zapewni ruch pociągów z dużą częstotliwością, skracając w ten sposób czas podróży pasażerskich.

Technologia opracowana przez Alstom nie wymaga zastosowania fizycznego przytorowego sprzętu sygnalizacyjnego.

Jako liderzy w dziedzinie mobilności cyfrowej, cieszymy się, że otrzymaliśmy ten kontrakt i po raz pierwszy w historii wyposażymy linię indyjską w przyszłościowy system sygnalizacyjny. Alstom dostrzega ogromny potencjał tej technologii na rynku indyjskim. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie naszych zaawansowanych technologii” - podkreślił Ling Fang, wiceprezes Alstom Asia Pacific.

Korytarz [Delhi-Meruut] powstaje w ramach państwowego projektu Regionalnego Systemu Szybkiego Transportu (RRTS). To linia kolei dużych prędkości o długości ponad 82 km, która skróci czas przejazdu między dwoma miastami z obecnych 90–100 minut do maksymalnie 60 minut. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2025 roku. Za dostarczenie taboru na nową trasę odpowiada Bombardier.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram