fbpx
Źródło: Alstom.com

Styczeń 2021

25

11:01:06

Grecja: pierwszy zmodernizowany Pendolino dla linii Ateny-Saloniki

Grecki przewoźnik TrainOSE otrzymał pierwszy z pięciu pociągów ETR470 Pendolino dla linii kolejowej Ateny-Saloniki. Wyremontowany przez Alstom skład będzie rozpędzał się do 200 km/h – podaje portal International Railway Journal.

Zamówione przez TrainOse Pendolino przechodzą modernizację w zakładzie Alstomu we Włoszech. Pozostałe cztery maszyny trafią do Grecji jesienią bieżącego roku. Składy zostaną dostosowane do pracy na sieci trakcyjnej pod napięciem 25kV 50Hz i będą kursowały na trasie Ateny-Saloniki liczącej 502 km. Alstom wyposaży je m.in. w system ECTS poziomu 1 oraz nowe systemy informacji dla pasażerów i bezprzewodowy internet.

Dzięki wprowadzeniu szybkich pociągów, czas podróży między Atenami i Salonikami skróci się z obecnych ponad czterech do około trzech godzin. Pierwszy skład ma wyjechać na linię w marcu.

Wszystkie Pendolino ETR470 będą poddawane naprawom i pracom konserwacyjnym w zajezdni Alstomu w Salonikach. Łączna wartość umów na remont i utrzymanie składów to przeszło 40 mln euro.

Wprowadzenie pociągów dużych prędkości do Grecji jest ważnym osiągnięciem firmy Alstom i naszego klienta w zakresie modernizacji transportu kolejowego w tym kraju. Projekt jest dopełnieniem wieloletniej obecności firmy Alstom w Grecji” - powiedział Stavros Vlachos, dyrektor zarządzający Alstom w Grecji, cytowany na stronie koncernu.

TrainOSE to spółka kolejowa w Grecji, świadcząca usługi przewozów pasażerskich i towarowych na liniach OSE. Do 2008 roku firma była spółką zależną Greckiej Organizacji kolei, a przez kolejne lata funkcjonowała jako niezależne przedsiębiorstwo państowe. We wrześniu 2017 roku została przejęta przez włoskiego narodowego przewoźnika kolejowego Ferrovie dello Stato Italiane.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram