fbpx
Oebb.at

styczeń 2021

25

9:01:32

Koleje Austriackie: od dziś 40 euro grzywny za brak maski FFP2

Od 25 stycznia we wszystkich pociągach, autobusach i na dworcach ÖBB wprowadzony został obowiązek noszenia masek FFP2. Za ich brak pasażerom grozi 40 euro grzywny – informuje austriacki przewoźnik.

Wynika to z najnowszego rozporządzenia austriackiego Ministerstwa Zdrowia. Łamanie tego przepisu lub zasłanianie nosa i ust maską o niższej klasie ochrony nie jest już dozwolone i będzie surowo karane. W maski FFP2 będzie wyposażony także personel austriackiego przewoźnika.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ÖBB pasażerowie, którzy nie zastosują odpowiednich środków ochrony, muszą liczyć się z karą grzywny w wysokości 40 euro. Osoby bez maski FFP2 będą musiały liczyć się też z ryzykiem wykluczenia ich z dalszej podróży.

Koleje Austriackie podkreślają, że ponoszą wielką odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pasażerów i personel. Dlatego wszyscy pracownicy w pociągach, autobusach i stacjach ÖBB w ciągu ostatnich dwóch tygodni otrzymali już maski FFP2.

Od 1 lutego podobne obostrzenia zaczną obowiązywać na niemieckich lotniskach. Na pokładach samolotów i na dworcach nie będzie można dłużej korzystać ze zwykłych materiałowych masek czy przyłbic.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram