fbpx
Źródło: Lineas.net

styczeń 2021

26

9:01:06

PCC Intermodal i Lineas zwiększają liczbę kursów na trasie Polska-Belgia

Od 1 lutego bieżącego roku zwiększy się częstotliwość przejazdów Poland Xpress – pociągów realizujących połączenia intermodalne między Polską a Belgią. Dotychczas transport odbywał się trzy razy w tygodniu. Z początkiem przyszłego miesiąca będzie to 5 kursów – informuje belgijski Lineas.

Polski przewoźnik PCC Intermodal S.A. oraz belgijska spółka świadcząca usługi z zakresu transportu kolejowego – Lineas – nawiązały współpracę pod koniec 2019 r. W lutym 2020 r. uruchomiły połączenie intermodalne na trasie Antwerpia – Frankfurt nad Odrą – Poznań.

Uruchomiliśmy regularny serwis intermodalny pomiędzy Polską i Belgią w odpowiednim momencie, dokładnie wtedy, gdy rynek potrzebował niezawodnego rozwiązania. To była dość ryzykowna decyzja, nikt nie spodziewał się pandemii koronawirusa, trudno było przewidzieć, jak w tej nowej sytuacji zachowa się rynek. To był wielki sprawdzian dla nas wszystkich. Jestem dumny, że zdaliśmy go na piątkę, a rozwiązanie intermodalne świetnie sprawdza się na rynku, niezależnie od okoliczności” – stwierdził Dariusz Stefański, prezes PCC Intermodal S.A.

Pociągi kursujące w ramach usługi Poland Xpress, wraz ze wzrostem częstotliwości przejazdów będą przewozić tygodniowo o 600 kontenerów więcej. Zarówno Antwerpia, jak i Poznań stanowią punkty przeładunkowe, z których towary transportowane są do miejsc docelowych.

Czas podróży Poland Xpress to około 36 godzin. Nie znam żadnego wcześniejszego połączenia drogowego lub kolejowego, które mogłoby zagwarantować taką prędkość. Teraz możemy zaoferować tę usługę naszym klientom od poniedziałku do piątku” – powiedział Marius Marscholl, reprezentujący interesy Lineas w Korytarzu Wschodnim.

Lineas świadczy swoje usługi w ramach sieci Green Xpress, która w połączeniu z liniami obsługiwanymi przez PCC Intermodal zapewnia transport towarów między Dalekim Wschodem a 20 kluczowymi miejscami w Europie. Połączenia wspólnie realizowane przez przewoźników wpisują się w strategię przeniesienia transportu samochodowego na kolej. Zdaniem Mariusa Marscholla, każdy pociąg Poland Xpress zastępuje od 40 do 50 pojazdów ciężarowych.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram