fbpx
Źródło: Lubuska.policja.gov.pl

styczeń 2021

26

11:01:49

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Chociszewie

Do tragicznego wypadku doszło dziś około godz. 7:40 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Chociszewo (woj. lubuskie). W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z szynobusem śmierć poniósł kierowca pierwszego z pojazdów – informuje Polsatnews.pl.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym znajdującym się na drodze prowadzącej do siedziby jednej z lokalnych firm. Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca pojazdu ciężarowego wjechał pod pociąg relacji Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski. W wyniku zderzenia kabina samochodu została całkowicie zniszczona. Mężczynza nie przeżył. Pociągiem poza obsługą jechało siedmiu pasażerów. Żadna z osób podróżujących szynobusem nie odniosła obrażeń.

Do działań na miejscu zmobilizowano osiem zastępów straży pożarnej. Ustaleniem okoliczności wypadku zajmuje się prokurator.

Rzecznik PKP PLK S.A. Mirosław Siemieniec poinformował w komunikacie przekazanym portalowi Polsatnews.pl, że przejazd posiada właściwe zabezpieczenie, a w jego obrębie zapewniona jest dobra widoczność.

Ruch na linii Zbąszynek – Gorzów Wlkp. został czasowo wstrzymany. Do ukończenia prac prowadzonych przez służby, na odcinku zapewniono autobusową komunikację zastępczą.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram