fbpx
Youtube.com/iswinoujscie pl Portal informacyjny

luty 2021

01

10:02:09

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Troszynie

Nie żyje kierowca, który w sobotę 30 stycznia wtargnął autem pod jadący pociąg na przejeździe kolejowym w Troszynie (woj. zachodniopomorskie). Na skutek zdarzenia 31-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – podaje portal Swinoujskie.info.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Troszyn około godziny 12:30. Mężczyzna poruszający się czarnym BMW z nieznanych przyczyn wjechał wprost pod pociąg PKP Intercity „Przemyślanin” relacji Przemyśl – Świnoujście. Maszynista nie miał szans na zatrzymanie składu. Po uderzeniu samochód osobowy był pchany po torach jeszcze przez kilkaset metrów.

Na skutek wypadku 31-letni mieszkaniec gminy Wolin, który prowadził BMW, zginął na miejscu. Ruch kolejowy na odcinku Wysoka Kamieńska – Świnoujście został wstrzymany. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin były prowadzone działania z udziałem funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, Straży Ochrony Kolei i prokuratora. Maszynista pociągu był trzeźwy. Przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione w toku trwającego postępowania.

Lokalne służby poinformowały, że w momencie zdarzenia w pociągu miało znajdować się około 110 pasażerów. Przewoźnik zapewnił im zastępczą komunikację autobusową.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram