fbpx
Źródło: Facebook.com/KPP Szamotuły

luty 2021

03

9:02:39

Kolizja na nieczynnym przejeździe kolejowym w Wielkopolsce

We wtorek 2 lutego doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w miejscowości Kępa (woj. wielkopolskie). Około godz. 19:00 pociąg spółki Polregio uderzył w auto osobowe blokujące tor. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń – informuje Epoznan.pl.

Z ustaleń policji wynika, że 46-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Volkswagen, wjechała na remontowany przejazd kolejowy. Przez wzgląd na prowadzone prace, obiekt był wyłączony z ruchu. Auto prowadzone przez mieszkankę Szamotuł utknęło na torowisku.

Samochód zablokował się na przejeździe i kobieta nie była w stanie wyjechać. Kierująca zdążyła jednak wysiąść z pojazdu zanim doszło do kolizji z pociągiem. Nikomu nic się nie stało. Zarówno kierująca samochodem, jak i maszynista byli trzeźwi” – przekazała w wypowiedzi udzielonej portalowi Szamotuły.naszemiasto.pl oficer prasowy KPP w Szamotułach Sandra Chuda.

Jak podają lokalne media, pociągiem relacji Poznań - Krzyż podróżowało 70 osób. Na miejscu interweniowały służby kolejowe, dwa zastępy straży pożarnej oraz policja. Ruch pociągów na linii został wstrzymany do czasu usunięcia skutków kolizji. Po udrożnieniu toru skład biorący udział w zdarzeniu kontynuował jazdę.

46-letnia mieszkanka Szamotuł została ukarana mandatem karnym. Ustaleniem okoliczności, które sprawiły, że kobieta wjechała na wyłączony z ruchu przejazd, zajmuje się policja.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram