fbpx
Źródło: Wolsztyn.pl

luty 2021

03

2:02:16

Przy wolsztyńskiej parowozowni powstanie Miasteczko Kolejowe

W Wolsztynie na obszarze około 5 ha zlokalizowana zostanie nowa atrakcja dla osób odwiedzających tamtejszą parowozownię. Dzięki zaangażowaniu m.in. władz samorządowych, które podjęły działania w celu pozyskania gruntów pod inwestycję, powstanie Miasteczko Kolejowe – informuje Poznan.tvp.pl.

Planowane Miasteczko Kolejowe będzie uzupełnieniem naszej największej atrakcji turystycznej jaką jest wolsztyńska parowozownia. Znajdzie się tam m.in. punkt gastronomiczny, jeździć będzie mała kolej ogrodowa” – wskazał w wypowiedzi dla TVP 3 burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis.

Na terenie przyszłego obiektu mają być zgromadzone nieczynne lokomotywy, które obecnie znajdują się w Lesznie i Wolsztynie. Pozwoli to na zagospodarowanie nieeksponowanych parowozów.

Jak informuje Poznan.tvp.pl, wizytówka Wolsztyna zostanie wzbogacona o kolejne ciekawe miejsce dzięki staraniom podjętym przez władze gminy. W ubiegłym roku samorząd zakupił od spółki PKP blisko 2 ha terenu przylegającego do parowozowni. Ponadto trwają rozmowy dotyczące darmowego pozyskania kolejnych 2,5 ha ziemi od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Łącznie Miasteczko Kolejowe ma obejmować teren o obszarze 5 ha między parowozownią a Jeziorem Berzyńskim.

Informacje dotyczące działań związanych z powstaniem miasteczka nie precyzują daty realizacji inwestycji.

Pierwszy etap prac nad budową Miasteczka Kolejowego nie jest w planach budżetu na 2021 rok. To z uwagi przede wszystkim na sytuację związaną z covidem i inne inwestycje infrastrukturalne, które chcemy przeprowadzić - obiekty infrastruktury społecznej czy drogowej. A budowa Miasteczka Kolejowego to jest inwestycja w turystykę. Staramy się zatem pozyskać na to środki zewnętrzne, jeśli w trakcie roku takie fundusze się pojawią, to z pewnością je wykorzystamy” – powiedział cytowany przez Wolsztyn.naszemiasto.pl zastępca burmistrza Tomasz Spiralski.

Inwestycja w Miasteczko Kolejowe podniesienie atrakcyjność parowozowni stanowiącej wizytówkę Wolsztyna, a przede wszystkim pozwoli na rozszerzenie oferty skierowanej do dzieci. Uzupełni także braki dotyczące obiektów gastronomicznych.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram