fbpx
Fot. KW PSP Białystok

luty 2021

04

9:02:47

Groźny wypadek kolejowy na Podlasiu. Ranny maszynista

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Koszarówka koło Grajewa (Podlasie) doszło wczoraj do niebezpiecznego wypadku. Kierowca ciężarówki przewożącej mleko wjechał wprost pod pędzący pociąg PKP Intercity – podaje Radio Białystok.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14. Jak wynika z ustaleń PKP PLK mężczyzna prowadzący ciężarówkę wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy ignorując sygnalizację świetlną i dźwiękową. Maszynista nadjeżdżającego pociągu PKP Intercity relacji Gdynia – Białystok nie był w stanie zatrzymać składu, który uderzył w przyczepę samochodu.

W konsekwencji pociąg wypadł z torów, a maszynista odniósł lekkie obrażenia i trafił do szpitala. Uszkodzony został także fragment sieci trakcyjnej. Pracujące na miejscu służby poinformowały, że żadnej spośród 38 osób podróżujących składem nic się nie stało. Policja ustaliła, że zarówno sprawca wypadku, jak i maszynista byli trzeźwi.

Linia kolejowa Białystok – Ełk była nieprzejezdna przez kilka godzin. Przewoźnik zapewnił pasażerom zastępczą komunikację autobusową. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się prokurator. Jeśli uzna on, że doszło do katastrofy w ruchu lądowym, kierowcy ciężarówki może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło podaje, że decyzja w tej sprawie ma zapaść dzisiaj.

Wczorajszy wypadek na Podlasiu, to kolejna groźna sytuacja na polskiej kolei w tym tygodniu. We wtorek 2 lutego doszło do [kolizji] na nieczynnym przejeździe kolejowym w Wielkopolsce. Natomiast, w poniedziałek 1 lutego miał miejsce tragiczny wypadek na przejeździe w Troszynie. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram