fbpx
Pkp.pl

luty 2021

04

8:02:57

Ruszyła nowa strona poświęcona PKP

Polskie Koleje Państwowe S.A. uruchomiły nową stronę internetową poświęconą działalności oraz historii spółki. Jest ona dostępna pod adresem poznaj.pkp.pl

Nowa witryna została zaprojektowana z myślą o użytkownikach chcących bliżej poznać PKP i uzyskać najważniejsze informacje na temat historii i działalności spółki. Prezentowane treści zostały podzielone na cztery bloki tematyczne: Inwestycje, Dworzec Przyszłości, Ekologia i Tradycja. Przechodząc przez poszczególne obszary, poznajemy najważniejsze fakty z długiej historii Polskich Kolei Państwowych oraz realizowane obecnie przedsięwzięcia.

Pierwsza z zakładek nowej strony dedykowana jest inwestycjom realizowanym przez PKP. Dowiemy się z niej, w jaki sposób dworce historyczne odzyskują dawną świetność i jak stają się ekologicznymi i nowoczesnymi „bramami miast”. Znajdziemy też odpowiedź na pytania, skąd wzięło się słowo „dworzec” i czy polskie budynki mają swoich zagranicznych kuzynów. W kolejnej zakładce możemy poznać koncepcję PKP S.A. dotyczącą dworca przyszłości i innowacyjnych rozwiązań rewolucjonizujących współczesne standardy obsługi pasażerskiej. Nie sposób pominąć kwestii związanych z ekologią. O proekologicznych rozwiązaniach wdrażanych na rodzimych dworcach kolejowych oraz w ich bezpośrednim otoczeniu dowiemy się z kolejnej zakładki serwisu. Fascynującą podróż zakończymy w sekcji Tradycja, poznając historię powstania Polskich Kolei Państwowych, ściśle związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz wybrane wydarzenia z dziejów PKP.

[Strona] to także nowoczesna szata graficzna, prosta i intuicyjna nawigacja oraz treści prezentowane w przejrzystej i przyjaznej dla użytkowników serwisu formie.

To kolejny serwis przygotowany z myślą o osobach zawodowo i prywatnie interesujących się koleją, które chcą wiedzieć więcej. Wcześniej spółka uruchomiła [portal], który poświęcony jest Programowi Inwestycji Dworcowych realizowanemu w latach 2016-2023.

Źródło tekstu: Pkp.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram