fbpx
Drážní inspekce

luty 2021

05

3:02:56

Zderzenie składów towarowych we wschodnich Czechach

Na linii Břeclav – Přerov w południowo-wschodnich Czechach (Kraj zliński) doszło dziś do kolizji z udziałem dwóch pociągów towarowych. Na skutek zdarzenia wykoleiły się trzy wagony – informuje czeski portal Zdopravy.cz.

Dzisiejszej nocy o godzinie 1:30, na linii Břeclav – Přerov przed wjazdem do miasta Otrokovice, pociąg towarowy Nex 4251 1 przewoźnika Cargo Carrier CZ uderzył w tył składu Pn 49455 spółki ČD Cargo. Na skutek kolizji doszło do wykolejenia trzech wagonów. Nikt nie odniósł obrażeń.

Źródło podaje, że gdy doszło do zderzenia pociągów, nastawnica przytorowa była wyłączona ze względu na prowadzone prace budowlane. Nie wiadomo, czy przyczyną kolizji był błąd załogi przewoźnika, czy zarządcy infrastruktury

Jeden z pociągów przewoził nowe samochody osobowe, które na skutek wykolejenia wagonów uległy uszkodzeniu. Według wstępnych szacunków straty wyniosły ponad 31 mln koron czeskich, czyli blisko 5,5 mln złotych.

Na linii trwa usuwanie skutków kolizji, a ruch na jednym z torów pozostaje wstrzymany. Czeski Inspektorat Kolejnictwa poinformował, że prowadzi własne dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram