fbpx
Wikipedia.org

luty 2021

08

10:02:42

Białoruś i Rosja przywracają połączenia transgraniczne

W wyniku decyzji Rządu Federacji Rosyjskiej, dziś o północy rozpoczęło się wznawianie międzynarodowego ruchu pasażerskiego między Rosją a Białorusią. Proces będzie realizowany etapami – informuje centrum prasowe Kolei Białoruskich.

W pierwszej fazie zostały wznowione kursy pociągu nr 2/1 relacji Mińsk – Moskwa, odjeżdżającego ze stolicy Białorusi w dni parzyste, a z Moskwy w dni nieparzyste. Na tym etapie skład będzie jeździł przez terytorium Republiki Białoruskiej bez zatrzymywania na stacji Orsza Centralna. Na terenie Federacji Rosyjskiej będzie zatrzymywał się na stacjach Smoleńsk i Wiaźma.

Planowane jest również zatrzymywanie się pociągów nr 30: Kaliningrad – Moskwa i nr 29 Moskwa – Kaliningrad, na stacji Mińsk Osobowy. Bilety na to połączenie będą sprzedawane tylko na podróż na trasie Mińsk – Moskwa i z powrotem. Jednocześnie pasażerowie będą mogli zakupić bilety na przejazd z Mińska na stacjach Smoleńsk, Wiaźma, Gagarin oraz z tych stacji do Mińska Osobowego.

Przewoźnik przypomina, że podczas podróży pociągiem zdecydowanie zaleca się pasażerom stosowanie osobistych środków ochrony dróg oddechowych, takich jak maseczki.

Koleje Białoruskie podkreślają, że współpraca z Kolejami Rosyjskimi w zakresie stopniowego przywracania międzynarodowego rozkładu jazdy pociągów będzie kontynuowana.

Warto przypomnieć, że 2 lutego oba państwa podpisały umowę w sprawie współpracy na kolei. W dokumencie określono m.in. zasady organizacji ruchu pociągów, przeładunku wagonów i kontenerów. [czytaj więcej]


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram