fbpx
Źródło: Bytom.pl

luty 2021

08

11:02:02

Wraca połączenie tramwajowe Bytomia z Zabrzem

Pasażerowie dojeżdżający z Bytomia do Zabrza od dziś ponownie mogą korzystać z linii tramwajowej nr 5, która kursuje na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Zaborze pętla. Przypomnijmy, że linia tramwajowa nr 5 nie kursowała do Zabrza z powodu remontu torów tramwajowych w Zabrzu – Biskupicach.

Przywrócenie ruchu tramwajowego nie jest jednoznaczne z zakończeniem prac. Wykonawca ma jeszcze wiele do zrobienia. Jednym z takich elementów jest przystanek Biskupice Ziemska [nż], którego obsługa na razie będzie zawieszona, gdyż platformy nie są jeszcze gotowe. Wszystko jednak zmierza w dobrą stronę i liczymy, że prace zakończą się zgodnie z przyjętym terminem – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.

Zmodernizowana linia tramwajowa Bytom – Zabrze Biskupice – Zabrze Zaborze

Powrót „5” na stałą trasę z Bytomia do Zabrza Zaborza oznacza zmiany w rozkładzie jazdy, który jest dostępny na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. Warto dodać, że od 8 lutego zawieszone zostanie kursowanie komunikacji zastępczej tj. linii nr T-5.

Źródło tekstu: UM Bytom


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram