fbpx
Źródło: YouTube / Radio Białystok

luty 2021

09

12:02:20

Ruszyło śledztwo ws. wypadku w Koszarówce

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Grajewie wszczęła śledztwo dotyczące wypadku na przejeździe kolejowym w Koszarówce (woj. podlaskie). 3 lutego kierowca cysterny na mleko wjechał tam na tory, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem PKP Intercity. Lekko ranny został maszynista.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, śledztwo dotyczy nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Policja nadal zabezpiecza dowody.

"Śledztwo jest we wstępnej fazie, w całości zostanie powierzone do prowadzenia - pod nadzorem prokuratury - Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie. Trwa zabezpieczanie śladów, ustalanie osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia" – powiedział PAP prokurator rejonowy w Grajewie Bogusław Dereszewski.

Z informacji przekazywanych przez zarządcę infrastruktury drogowej wynika, że na przejeździe, na którym doszło do zdarzenia, prawidłowo działała komunikacja świetlna. Nie podporządkował się jej kierowca cysterny, wjeżdżając na tory, wprost pod zbliżający się pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Główna – Białystok. Składem podróżowało około 40 osób. Policja przekazała, że zarówno maszynista, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi.

Więcej na temat wypadku pisaliśmy [tutaj].

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram