fbpx
Źródło: Serwis Kolejowy

luty 2021

10

2:02:22

Konkurs „Zasłyszane w pociągu” rozwiązany!

Do 8 lutego trwał konkurs „Zasłyszane w pociągu”, ogłoszony przez redakcję Serwisu Kolejowego. Osoby biorące w nim udział miały przesłać drogą mailową historie opisujące zdarzenia, które przeżyły lub o jakich usłyszały podczas podróży koleją.

Spośród nadesłanych do naszej redakcji maili opisujących przygody czytelników związane z koleją, jury postanowiło wyróżnić nagrodą opowieść pani Cecylii Muchy. Nasza czytelniczka otrzyma książkę Tomasza Stochmala pt. „Zapomniane linie kolejowe Kujawsko-Pomorskiego”, opatrzoną autografem autora.

Historia nadesłana przez zwyciężczynię pokazuje nam, że zimna krew i trzeźwość umysłu są niezwykle istotne, gdy w grę wchodzi ludzkie życie. Poniżej publikujemy treść opowieści pani Cecylii:

Historia, którą przeżyłam w pociągu zdarzyła się dość dawno temu bo w końcu 70 lat ubiegłego wieku. Zapadła mi w pamięci bo przeżyłam chwilę grozy. Jadąc pociągiem siedziałam przy oknie obok starszego Pana. Podziwiałam mijający krajobraz i nagle poczułam rękę sąsiada ściskającą moje udo. Będąc młodą dziewczyną miałam różne myśli co do zachowania sąsiada. Przez chwilę zastanawiałam się jak zareagować, jak zwrócić mu uwagę. Po chwili odwróciłam się i popatrzyłam na sąsiada, miał zmienioną twarz i głową uderzał w oparcie. Chciał coś powiedzieć ale nie potrafił i w dalszym ciągu jego dłonie się zaciskały. Dopiero po chwili poprosił o podanie lekarstwa z jego kieszeni. Był to atak padaczki a ja pierwszy raz się z tym spotkałam. To zdarzenie nauczyło mnie, że nie można pochopnie oceniać postępowanie innej osoby”.

Autorce zwycięskiej historii gratulujemy wygranej i życzymy przyjemnej lektury. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że wybór nie był prosty. Każde z przesłanych do naszej redakcji wspomnień jest niezwykłe i inspirujące. Zachęcamy także do czynnego udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Serwis Kolejowy.

Już teraz na naszym profilu facebookowym mogą Państwo wygrać kolejowy kalendarz. Jak tego dokonać, dowiedzą się Państwo [tutaj].

Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram