fbpx
Źródło: Kgsok.pl

luty 2021

10

4:02:01

Kutno: funkcjonariusze SOK ujęli sprawców rozboju

W piątek 5 lutego podczas patrolu stacji Kutno funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli trzy osoby, które dokonały  rozboju na 43-latku. Sprawcy pobili mężczyznę i ukradli mu dokumenty.

W piątek około godziny 18:25 do funkcjonariuszy SOK patrolujących stację Kutno zgłosił się mężczyzna, który chwilę wcześniej padł ofiarą rozboju. 43- latek poinformował funkcjonariuszy, że na dworcu podeszło do niego dwóch mężczyzn i kobieta, prosząc o pieniądze. W momencie kiedy odmówił, jeden ze sprawców uderzył go w twarz, następnie wykręcili mu ręce i ukradli dokumenty. Poszkodowany mężczyzna podał rysopis sprawców oraz wskazał funkcjonariuszom kierunek ucieczki.

Patrol SOK niezwłocznie udał się we wskazanym kierunku. W trakcie penetracji terenu funkcjonariusze SOK zauważyli 3 osoby odpowiadające rysopisowi podanemu przez poszkodowanego. Mężczyźni w wieku 28 i 35 lat oraz kobieta w wieku 20 lat zostali ujęci oraz przekazani przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zatrzymani sprawcy przyznali się do rozboju, a skradzione mężczyźnie dokumenty funkcjonariusze SOK odnaleźli w jednym z koszy na śmieci. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Za usiłowanie rozboju sprawcom grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło tekstu: Kgsok.pl / Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram