fbpx
Pkp.pl

luty 2021

10

9:02:56

Pomóżmy Bartkowi wrócić do zdrowia

Bartek, syn pracownicy PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej sp. z o.o., walczy o powrót do zdrowia po tragicznym wypadku, w wyniku którego doznał rozległego poparzenia ciała. Aby nasz podopieczny mógł rozpocząć samodzielne życie, konieczna jest intensywna rehabilitacja oraz specjalistyczne środki medyczne. Fundacja Grupy PKP uruchamia na ten cel zbiórkę charytatywną.

Naście lat, zdana matura, w głowie mnóstwo pomysłów, które czekają na realizację – Bartek rozpoczynał swą przygodę z dorosłym życiem podobnie jak wielu ludzi w jego wieku. Po zdanym egzaminie dojrzałości zaczął nawet pierwszą pracę, aby usamodzielnić się finansowo. Niestety, plany pokrzyżował poważny wypadek, któremu uległ właśnie w miejscu pracy. Bartka poraził prąd o napięciu 20 000 V.

Lekarze ze Szpitala Oparzeniowego w Siemianowicach Śląskich, gdzie Bartek został przetransportowany w stanie krytycznym, nie ukrywali, że sytuacja jest skrajnie trudna. Nasz podopieczny miał poparzone 34% ciała, z czego większość stanowiły poparzenia trzeciego stopnia. Doszło także do uszkodzenia organów wewnętrznych. Aby Bartek nie odczuwał bólu, wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, w której pozostawał przez kolejne dwa miesiące.

W czasie śpiączki naszego podopiecznego poddano szeregowi operacji – usuwano martwą skórę, a na jej miejsce wszczepiano zdrowe tkanki. Niestety, aby ratować życie Bartka, konieczna była amputacja prawej ręki. „Dorobię sobie hak, będę jak pirat” – poinformował mamę, gdy po wybudzeniu dowiedział się o amputacji. I te słowa chyba najlepiej opisują, jakim jest człowiekiem. Przede wszystkim – nie poddaje się. Lekarze podkreślali, że Bartek, mimo wielkiej tragedii, która go spotkała, żyje między innymi dzięki nieprzeciętnej woli walki. 

I ta wola walki w Bartku nie gaśnie. Niestety, powrót do zdrowia wymaga nie tylko silnej woli, ale też dużych nakładów finansowych, które przekraczają możliwości wychowującej go samotnie mamy. Dlatego Fundacja Grupy PKP rozpoczyna zbiórkę charytatywną, z której uzyskane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację usprawniającą oraz specjalistyczne środki opatrunkowe, a także leki i maści wspomagające zdrowienie Bartka.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się w akcję pomocy chłopakowi, który ma w sobie ogromną chęć walki o powrót do zdrowia. Pokażmy kolejny raz moc kolejarskiej rodziny, aby Bartek przekonał się, że mimo nawet ogromnych trudności życiowych, nie jest sam.

Wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję pomocy, prosimy o wpłatę na numer konta: 92 1320 0019 1649 3010 2000 0005. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla Bartka Ziemianina.

Zbiórka trwa do 24 lutego!

Źródło tekstu: Fundacja Grupy PKP


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram