fbpx
Źródło: Facebook.com/DK52info

luty 2021

11

2:02:39

Dwa niebezpieczne wypadki z udziałem jednego pociągu pod Wadowicami

Na linii kolejowej Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice doszło dziś do dwóch groźnych wypadków kolejowych – podają lokalne portale. Służby przekazały, że jedna osoba odniosła poważne obrażenia i trafiła do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Floriana w Kalwarii Zebrzydowskiej. Portal Wadowice24.pl poinformował, że kierowca poruszający się samochodem marki Toyota wjechał wprost pod zbliżający się pociąg Polregio relacji Bielsko-Biała – Lanckorona. Na skutek wypadku kierowca został uwieziony w aucie.

Strażacy wezwani na miejsce musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby oswobodzić poszkodowanego. Odniesione przez niego obrażenia okazały się poważne – mężczyzna został przewieziony do szpitala. Według informacji służb, poruszający się Toyotą zignorował znak stop przed przejazdem kolejowym. Zarówno maszynista, jak i kierowca byli trzeźwi. Żadnemu z pasażerów pociągu nic się nie stało.

Kilka godzin później, około godziny 12, na tej samej linii doszło do kolizji z udziałem uszkodzonego wcześniej pociągu. Jak podaje portal Wadowiceonline.pl, w skład holowany przez pojazd techniczny uderzył kierowca poruszający się samochodem ciężarowym.

Ponownie zostały wezwane służby. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że przyczyną zdarzenia były otwarte rogatki na przejeździe drogowo-kolejowym. Żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. Wyjaśnieniem okoliczności incydentu zajmie się powołana w tym celu komisja.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram