fbpx
Źródło: Deutche Bahn

luty 2021

15

2:02:28

Niemcy: Coca-Cola rozszerza współpracę z DB Cargo

Deutsche Bahn Cargo zapowiada stworzenie w Niemczech do połowy bieżącego roku ogólnokrajowej sieci transportowej dla firmy Coca-Cola. Dostawy będą odbywały się pomiędzy 13 lokalizacjami, na 19 nowych trasach – czytamy w komunikacie DB.

Koncern Coca-Cola coraz częściej stawia na transport swoich towarów koleją. W lutym tego roku do niemieckiej krajowej sieci kolejowej zostały podłączone 2 nowe trasy. Proces integracji kolejnych linii ma zostać ukończony w połowie 2021 roku. W efekcie towary będą przewożone przez DB Cargo między 13 lokalizacjami.

Według szacunków przeniesienie transportu drogowego na kolejowy pozwoli na zredukowanie emisji dwutlenku węgla o 1900 ton w ciągu roku. Pociągi zastąpią tiry na około 3 milionach kilometrów rocznie. DB Cargo wyraża nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom z Coca-Colą, jeszcze więcej klientów w Europie przekona się do transportu kolejowego.

Pijesz Coca-Colę? To świetnie! Świetne jest również to, że napoje produkowane przez Coca-Colę są transportowane na obszarze Niemiec koleją. W przypadku towarów konsumpcyjnych połączenie dalekobieżnego transportu kolejowego z krótkimi trasami samochodowymi do klienta jest optymalne. Wraz z Coca-Colą realizujemy sieć logistyczną, która obejmuje 13 lokalizacji – to unikalne nie tylko w Niemczech, ale na całym rynku dóbr konsumpcyjnych” – wskazała szefowa DB Cargo Sigrid Nikutta.

Coca-Cola i DB Cargo współpracują od 2016 roku. Wówczas firmy uruchomiły pilotażowy projekt, który polegał na przeniesieniu dalekobieżnego transportu z drogowego na kolejowy. Od tego czasu coraz więcej towarów producenta napojów jest przewożonych pociągami. Pozwoliło to na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 700 ton w 2019 roku i 1000 ton w 2020 roku.

Strategia przyjęta przez Coca-Colę zakłada, że do końca dekady emisja gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości zostanie zredukowana o 30%, w porównaniu do 2019 roku. Z kolei do roku 2040 koncern zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram