fbpx
Źródło: Trójmiasto.pl/Materiały Inwestora

luty 2021

15

1:02:56

W Sopocie pojedziemy miniaturami amerykańskich pociągów

W maju bieżącego roku w Sopocie planowane jest uruchomienie parku kolejowego. Atrakcja będzie składać się z dwóch pętli o długości ponad 300 metrów każda, po których odwiedzający pojadą miniaturowymi pociągami – informuje portal Trojmiasto.pl.

Sopocki park kolejowy zlokalizowany zostanie na terenie znajdującym się przy stadionie drużyny rugby Ogniwo Sopot, niedaleko przystanku SKM Wyścigi. To jedno z pierwszych tego typu miejsce w Polsce, gdzie gości wozić będą miniatury prawdziwych amerykańskich pociągów.

W skład parku wejdą dwie pętle, na trasie których znajdzie się m.in. 7 mostów, 12-metrowy tunel, dwa jary, kamienna rzeka, miniaturowa wieża ciśnień oraz stacja główna.

Pomysłodawcą parku jest Dariusz Stenka, który początkowo planował wybudowanie takiej kolejki przy swoim domu. Inwestycja okazała się być trudną do zrealizowania przez wgląd na niedostępność materiałów oraz ich duże koszty. Inicjator parku postanowił zrobić wszystko od podstaw, we własnym zakresie. Po 9 latach prac powstał projekt, na podstawie którego funkcjonowała będzie sopocka atrakcja.

Jak podaje trójmiejski portal, pętle o długości 310 i 330 metrów zaprojektował członek Państwowej Akademii Nauk, zaś pojazdy pomalowane zostały przez studentkę Akademii Sztuk Pięknych.

Odwiedzających wozić będą miniaturowe pociągi, składające się z replik amerykańskich lokomotyw i wagonów kontenerowych. Ponadto, doczepione zostaną do nich wagony dekoracyjne, takie jak cysterna czy węglarka. Całość zasilana będzie z akumulatorów.

Zdaniem pomysłodawcy, uruchomienie parku kolejowego jest możliwe już w maju. Wszystkie elementy torów oraz lokomotywy wraz z wagonami są już gotowe. Uruchomienie obiektu zależne jest od tego kiedy inwestorowi uda się rozpocząć prace.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram