fbpx
pixabay.com

luty 2021

16

9:02:05

Śmiertelny wypadek na torach w Kutnie

W poniedziałek 15 lutego około godziny 19:30 w okolicach dawnego przejazdu drogowo-kolejowego przy ul. Grunwaldzkiej w Kutnie doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna, który znalazł się na torach, został potrącony przez pociąg i zginął na miejscu – podaje portal kutno.net.pl.

Źródło informuje, że pociąg przewoźnika PKP Intercity potrącił pieszego, który z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się na torach. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna w wieku około 40 lat poniósł śmierć na miejscu. Maszynista nie miał szans na wyhamowanie składu.

Na miejsce wypadku jako pierwsi przybyli strażacy. Obrażenia ofiary były tak rozległe, że odstąpiono od podejmowania czynności ratunkowych. Kolejne działania były prowadzone przez funkcjonariuszy policji i Straży Ochrony Kolei, pod nadzorem prokuratury. Po zdarzeniu ruch na linii został wstrzymany na kilka godzin. Pasażerowie mogli korzystać z komunikacji zastępczej.

„Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa - Kutno - Płock (odcinek Stara Wieś - Kutno). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy.  Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Trasa jest już przejezdna. Okoliczności tragicznego w skutkach wypadku zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego śledztwa.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram