fbpx
Źródło: Skoda.cz

luty 2021

16

2:02:33

W Ołomuńcu powstanie nowa baza remontowa Kolei Czeskich

Planowana budowa bazy remontowej w Ołomuńcu (wschodnie Czechy) to największa spośród inwestycji, jakie w najbliższym czasie zamierzają zrealizować České dráhy (Koleje Czeskie). Jak informuje portal Zdoprawy.cz, przewoźnik przeznaczy na ten cel ponad miliard koron. To około 175 mln złotych.

České dráhy są największym z przewoźników kolejowych świadczących usługi na terenie Republiki Czeskiej. W styczniu bieżącego roku spółka pozyskała kontrakt na eksploatację pociągów elektrycznych w obrębie kraju ołomunieckiego. Jego realizację rozpocznie wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy, który obowiązywać ma w okresie 2022/2023.

Zdaniem portalu Zdopravy.cz, to właśnie podpisanie umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych w regionie, przyczyniło się do podjęcia przez przewoźnika decyzji o przeprowadzeniu inwestycji w Ołomuńcu. Budowę bazy remontowej, której koszt szacowany jest na kwotę ponad miliarda koron, České dráhy planują zrealizować między 2023 a 2025 rokiem.

W regionie ołomunieckim w najbliższych latach wdrożymy 27 nowych niskopodłogowych jednostek RegioPanter w ramach trakcji elektrycznej. Wreszcie, co nie mniej ważne, zapewnimy również lepsze warunki pracy naszym pracownikom” - powiedziała cytowana przez Zdopravy.cz rzecznik przewoźnika Gabriela Novotná.

Jak informuje portal, wprowadzanie do użytku 27 trójczłonowych pociągów elektrycznych planowane jest na lata 2023-2024. Produkowane przez Škodę składy RegioPanter osiągające prędkość 160 km/h, przeznaczone zostaną do obsługi niedawno zmodernizowanej linii Ołomuniec – Uničov.

Poza bazą remontową w Ołomuńcu, Koleje Czeskie inwestują także w inne tego typu kompleksy. Od września budowane jest centrum napraw taboru w Pilźnie. Przewoźnik planuje także postawienie hal w Czeskich Budziejowicach oraz w obrębie stacji kolejowej Brno-Maloměřice.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram