fbpx
Pkp.pl

luty 2021

18

11:02:59

Fundacja Grupy PKP podziękowała za wsparcie zbiórek

Fundacja Grupy PKP przekazała podziękowania wszystkim osobom, które wparły organizowane przez nią akcje charytatywne. Chodzi o dwie zbiórki: dla młodego Mikołajka oraz kolejarza Pana Andrzeja.

Mikołaj to młody podopieczny Fundacji, który zmaga się z chorobą SMA. Jest to rzadkie schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. Choroba ma ciężki przebieg i prowadzi do zaniku mięśni, co skutkuje częściowym lub całkowitym paraliżem ciała. Jej rozwój można powstrzymać dzięki terapii genowej. Koszty leczenia są jednak bardzo wysokie i wraz z rehabilitacją sięgają przeszło 9 mln złotych.

Druga zbiórka była prowadzona dla pracownika PKP Intercity, który w ubiegłym roku stracił cały dorobek życia na skutek pożaru mieszkania. Zniszczone zostało całe wyposażenie domu, a także okna, drzwi, ściany i sufity. Środki przekazane przez darczyńców pozwolą na remont, zakup potrzebnych sprzętów i zapewnienie mężczyźnie godnych warunków życia.

Fundacja Grupy PKP przekazała serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się we wsparcie powyższych zbiórek. Zaangażowanie w inicjatywy to nie tylko przekazanie środków pieniężnych, ale również udostępnianie informacji o akcjach w mediach społecznościowych.

Źródło tekstu: Fundacja Grupy PKP/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram