fbpx
Wkd.com.pl

luty 2021

18

9:02:48

Kolizja pociągu WKD z autem osobowym. Trójka dzieci trafiła do szpitala

Na przejeździe kolejowym przy ul. Jutrzenki, tuż obok przystanku Warszawa Salomea w warszawskiej dzielnicy Włochy, doszło wczoraj do groźnej kolizji. Około godziny 15:25 kobieta kierująca samochodem osobowym wjechała wprost pod pociąg WKD. Trójka podróżujących z nią dzieci trafiła do szpitala – informuje portal stołecznego wydania „Gazety Wyborczej”.

Skład Warszawskiej Kolei Dojazdowej jechał ze stacji Warszawa-Śródmieście do Podkowy Leśnej. Media donoszą, że w momencie kolizji pociąg był już bliski wyhamowania, dlatego siła uderzenia w osobowego Volkswagena Polo nie była duża. Po zderzeniu samochód był pchany po torach przez kilkadziesiąt metrów.

Do zdarzenia zostały wezwane służby ratownicze oraz policja. Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wynika, że wszyscy pasażerowie samochodu zdołali opuścić pojazd o własnych siłach – jeszcze przed przybyciem ratowników na miejsce. Poszkodowani odnieśli lekkie obrażenia. Trójka dzieci została przewieziona do szpitala w celu obserwacji. Kierująca volkswagenem była trzeźwa.

W opublikowanym komunikacie WKD przekazała, że w związku z kolizją zablokowane były oba tory: tor nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego i tor nr 2 w kierunku Warszawy. Ruch został wznowiony ok godziny 17:30. Dwie godziny później wszystkie pociągi przewoźnika kursowały już zgodnie z rozkładem jazdy. Wyjaśnieniem przyczyn kolizji zajmuje się policja.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram