fbpx
Źródło: Mzk-torun.pl

luty 2021

18

7:02:30

Toruń: Węzeł przesiadkowy na finiszu

Coraz bliżej do uruchomienia nowego, zintegrowanego węzła przesiadkowego w al. św. Jana Pawła II w Toruniu. Trwają tam ostatnie prace wykończeniowe.

Pogoda nie ułatwia nam zadania, ale jesteśmy na finiszu. Do wykonania pozostały drobne prace. Trwa montaż śmietników i sprzątanie, a także regulowane jest podświetlenie gablot”– mówi kierownik budowy firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

„Sprawdzane są także wszelkie instalacje i trwa obserwacja sygnalizacji świetlnej w celu jej optymalnego ustawienia” - dodaje.

Gdy pogoda będzie sprzyjająca, na wiosnę, ponownie ruszą działania przy zagospodarowaniu zieleni. Wtedy też rozpocznie się obsadzanie wiaty pnączami i tworzenie tzw. „zielonego przystanku”.

Prace realizowane są w ramach projektu "Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT City II". Na placu Rapackiego powstaje m.in. węzeł integrujący środki komunikacji miejskiej, a na pl. Niepodległości - rondo. Łączny koszt projektu to ponad 72 mln zł, w tym ponad 36 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło tekstu: Urząd Miasta Torunia/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram