fbpx
Źródło: Wikimedia.org

luty 2021

18

3:02:25

Wypadek kolejowy w Brzesku. Zginął młody mężczyzna

W środę ok. godziny 22 doszło to tragicznego w skutkach wypadku kolejowego na torach w mieście Brzesko (woj. małopolskie). 20-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg towarowy.

Zdarzenie miało miejsce na nieoświetlonym odcinku linii kolejowej biegnącej w kierunku Krakowa. Portal „Gazety Krakowskiej” podaje, że młody mężczyzna idący wzdłuż torów został potrącony przez skład towarowy relacji Tarnów – Dąbrowa Górnicza. Dwudziestolatek, mieszkaniec powiatu brzeskiego, zginął na skutek odniesionych obrażeń. 

Ruch na linii został wstrzymany, a na miejsce wypadku wezwano służby ratunkowe. Funkcjonariusze prowadzili działania pod nadzorem prokuratora. Rozkładowe kursowanie pociągów zostało wznowione dziś około godziny 1.

W miejscu, w którym doszło do wypadku, piesi często skracają sobie drogę przechodząc przez tory – wynika z informacji publikowanych w mediach społecznościowych.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram