fbpx
Źródło: Wikimedia.org/ Jakub Murat (Muri)

luty 2021

19

10:02:07

Zakończyła się dostawa tramwajów Pesa Jazz Duo dla Gdańska

Pesa dostarczyła do Gdańska wszystkie tramwaje Jazz Duo zamówione przez przewoźnika Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Ostatni z 30 składów przekazano dziś w nocy – informuje portal Trójmiasto.pl.

Dostawa była podzielona na dwie transze. Pesa zobowiązała się do dostarczenia 15 składów w ramach każdej z nich. Producent wywiązał się z umowy, jednak z blisko dwumiesięcznym opóźnieniem. Zgodnie z kontraktem wszystkie 30 tramwajów miało zostać przekazanych GAiT do końca grudnia 2020 roku.

Trójmiasto.pl podaje, że w konsekwencji Pesa zapłaciła za opóźnienia. Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje nałożyła na bydgoski zakład kary umowne w łącznej kwocie 38 mln zł. Obie strony prowadziły negocjacje w sprawie obniżenia kar, jednak nie zdołały dojść do porozumienia.

GAiT informuje, że tramwaje Pesa Jazz Duo to wieloczłonowe, dwukierunkowe i całkowicie niskopodłogowe pojazdy. Są wyposażone m.in. w zautomatyzowany defibrylator wewnętrzny (AED) oraz dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Każdym z zamówionych składów może podróżować ponad 200 pasażerów.

Zdjęcia z dostawy można obejrzeć [tutaj].

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram