fbpx
Źródło: Facebook.com/KolejeMazowieckieKM

luty 2021

21

3:02:00

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich od 14 marca

14 marca zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Najważniejsza zmiana dotyczy rozpoczęcia kolejnej fazy remontu stacji Warszawa Zachodnia – czytamy w komunikacie przewoźnika.

W związku z prowadzonymi pracami ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów KM skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Szczegóły zmian:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Pociąg „Wiedenka”, popołudniowy pociąg „Bolimek”, jak również wybrane pociągi do/z Grodziska Mazowieckiego będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Główna.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Większość pociągów przyspieszonych będzie kursowała do/z stacji Warszawa Centralna.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

Na linii rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Rozkład jazdy ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 maja oraz 26 maja. Od 16 kwietnia z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń zostanie zastąpionych przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy – Błonie.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dniach 15 - 30 kwietnia oraz 31 maja - 12 czerwca wystąpią duże utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka. Ruch pociągów po tym odcinku będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów zostanie odwołana. Dodatkowo w godzinach szczytowych zostały wprowadzone kursy w relacji Ząbki – Warszawa Wileńska – Ząbki. Na czas utrudnień pociąg nr 10901 w relacji Warszawa Wileńska – Łochów ma dodatkowe postoje w Szewnicy, Urlach i Barchowie.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii wciąż będą trwały prace modernizacyjne. Na odcinku Warka – Dobieszyn ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach. Natomiast na odcinku Radom – Dobieszyn przewóz podróżnych nadal będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na prace w stacji Warszawa Zachodnia część pociągów KM będzie kursowała w skróconej relacji do stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola. Zmiany zostaną wprowadzone od 14 marca i od 26 marca. Ponadto część pociągów „lotniskowych” będzie kursować przez podmiejską linię średnicową.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związanych pracami remontowymi w następujących dniach:

  • 25 i 26 maja w godz. 8:50-16:35 na odcinku Mostówka – Wyszków,
  • 27 i 28 maja w godz. 7:30-15:30 na odcinku Przetycz – Wyszków,
  • 1 i 2 czerwca w godz. 7:50-15:35 na odcinku Gierwaty - Ostrołęka;
  • 7 czerwca w godz. 8:30-16:20 na odcinku Pasieki – Przetycz.

W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

Przewoźnik prosi o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

Źródło tekstu: Koleje Mazowieckie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram