fbpx
Źródło: Wikimedia.org/Jakub Hałun

luty 2021

22

3:02:18

Kolejny śmiertelny wypadek z udziałem Pendolino. Tym razem w Piastowie

W podwarszawskim Piastowie (pow. pruszkowski) po godz. 9 doszło dziś do tragicznego wypadku kolejowego – podaje portal Warszawawpigulce.pl. Mężczyzna przechodzący przez tory w pobliżu ul. Szarych Szeregów, zginął pod kołami nadjeżdżającego Pendolino relacji Warszawa – Kraków Główny.

Do zdarzenia została wezwana policja. Funkcjonariusze prowadzili działania pod nadzorem prokuratora. Służby poinformowały, że przyczyny wypadku zostaną podane po zakończeniu śledztwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tragicznie zmarły mężczyzna przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu.

Warszawska SKM podała, że ruch pociągów na linii został całkowicie wstrzymany.

„Z powodu potrącenia człowieka przez pociąg PKP Intercity, po torach dalekobieżnych na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków wystąpiła całkowita przerwa w ruchu wszystkich przewoźników” – przekazano w komunikacie.

W chwili zdarzenia w pociągu PKP Intercity przebywało kilkadziesiąt osób. Przewoźnik zapewnił wszystkim pasażerom komunikację zastępczą. Ruch na linii został przywrócony po godzinie 13.

To kolejny wypadek z udziałem Pendolino – wczoraj w Malborku również doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to samobójstwo. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram