fbpx
Źródło: KP PSP Malbork/Gov.pl

luty 2021

22

12:02:10

Malbork: mężczyzna śmiertelnie potrącony przez Pendolino

Około godziny 13:30 w pobliżu ul. De Gaulle’a w Malborku doszło wczoraj do tragicznego w skutkach wypadku. Pendolino PKP Intercity jadące w kierunku Warszawy śmiertelnie potrąciło 66-letniego mężczyznę, który znalazł się na torach.

Portal Malbork Nasze Miasto informuje, że mężczyzna przebywał w niedozwolonym miejscu na torach obok wiaduktu kolejowego – był to obszar poza barierami ochronnymi. Na skutek potrącenia przez pociąg relacji Gdynia Główna – Kraków Główny ofiara poniosła śmierć na miejscu. Maszynista nie miał szans na wyhamowanie składu.

Obrażenia na ciele mężczyzny były tak rozległe, że przybyli do wypadku ratownicy odstąpili od podejmowania czynności ratujących życie. W dalszej kolejności na miejscu pojawili się prokurator, strażacy, policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Z dotychczasowych śledczych wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. Teza o nieszczęśliwym wypadku została wstępnie wykluczona. Przyczyny tragedii zostaną wyjaśnione w toku trwającego śledztwa. Przewoźnik zapewnił skład zastępczy wszystkim pasażerom, którzy przebywali w pociągu w chwili zdarzenia.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram