fbpx
Źródło: Wikipedia.org/Maurits90

luty 2021

23

1:02:31

Siemens Mobility opracuje platformę MaaS dla holenderskich przewoźników

Spółki Hacon i eos.uptrade - podmioty zależne od Siemens Mobility - zostały wybrane przez przewoźników holenderskich do opracowania ogólnokrajowej platformy MaaS. Rozwiązanie ma pomóc podróżnym w lepszym planowaniu przejazdów, a firmom świadczącym usługi pasażerskie umożliwić dostosowanie ich do potrzeb klientów.

Zamawiającym platformę MaaS jest spółka joint venture RiVier. W jej skład wchodzą przewoźnik kolejowy Nederlandse Spoorwagen (NS) oraz operatorzy systemów transportowych w Hadze (HTM) i Rotterdamie (RET) – informuje Railwaypro.com.

Platforma MaaS (Mobility as a Service) ma zostać dostarczona do końca bieżącego roku. Innowacyjne rozwiązanie określane mianem „otwartego ekosystemu” pozwala na połączenie aplikacji stworzonych dla pasażerów NS, HTM oraz RET. Spółka RiVier zaprasza do włączania się w rozwój projektu także inne podmioty zajmujące się przewozem osobowym na terenie Holandii. Ma to pomóc w lepszym zsynchronizowaniu usług, z jakich korzystają podróżni – w tym taksówek, komunikacji publicznej i innych dostępnych środków transportu w przestrzeni miejskiej.

Inteligentne aplikacje, które mogą integrować i koordynować różne środki transportu, sprawiają że idea płynnej podróży od pierwszej do ostatniej mili staje się rzeczywistością. Możliwość wyboru z pełnego spektrum opcji mobilności w celu planowania, ustalania harmonogramu i opłacania przejazdów znacznie poprawia wrażenia z podróży i podwyższa ogólną jakość życia” - powiedział cytowany przez Railwaypro.com Andre Rodnebeck, dyrektor generalny ds. infrastruktury kolejowej Siemens Mobility.

Zgodnie z ustaleniami, Hacon i eos.uptrade dostarczą oraz będą wspierać technologiczny rdzeń platformy. Ich odpowiedzialność spocznie również na funkcjach pozwalających planować podróż, rezerwować miejsca oraz dokonywać płatności.

Zdaniem pomysłodawców, MaaS pozwoli operatorom nie tylko lepiej zarządzać flotą, ale także rozreklamuje ich usługi. Ponadto platforma ma zwiększyć komfort podróżowania i pozytywnie wpłynąć na środowisko, przyczyniając się m.in. do rezygnacji z prywatnych samochodów na poczet transportu zbiorowego.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram