fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP Dobrcz

luty 2021

25

2:02:31

W Wudzynie auto osobowe uderzyło w pociąg

Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim na przejeździe kolejowym w miejscowości Wudzyn (woj. kujawsko-pomorskie). Do kolizji doszło dziś (25.02.) przed godziną 7.

Jak informuje na swoim profilu facebookowym Ochotnicza Straż Pożarna Dobrcz, jednostka otrzymała zawiadomienie o zdarzeniu o godzinie 6:52. Na miejscu okazało się, że doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego marki Opel Vectra z pociągiem.

Według relacji zamieszczonej na stronie bydgoskiego wydania „Gazety Wyborczej”, prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości przez kierującego autem do warunków panujących na drodze. W wyniku tego samochód uderzył w bok pociągu relacji Bydgoszcz - Chojnice.

W akcji brały udział trzy zastępy straży pożarnej: OSP Dobrcz, OSP Wudzyn oraz PSP Bydgoszcz. Na miejscu pracowali też policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego. Zarówno kierowca, jak i osoby podróżujące pociągiem nie wymagali hospitalizacji.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wudzynie. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania autem przez tamtejsze tory kolejowe.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram