fbpx
Źródło zdjęcia: KP PSP w Leżajsku

luty 2021

26

10:02:10

Podkarpacie: 5 osób rannych po zderzeniu pociągu z lokomotywą

W okolicach stacji kolejowej w Grodzisku Dolnym (woj. podkarpackie) około godziny 5:30 doszło dziś do zderzenia pociągu PKP Intercity z lokomotywą. Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec przekazał, że na skutek wypadku 5 osób, w tym dwóch maszynistów, odniosło obrażenia – podają PAP i portal Polsatnews.pl.

Zdarzenie miało miejsce na trasie Stalowa Wola – Przeworsk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na torze, po którym jechał skład PKP Intercity „Górski” relacji Rzeszów – Szczecin, znalazła się lokomotywa. Polsat News podaje, że maszyna zjechała z równoległego toru bez zezwolenia. Maszynista pociągu IC nie miał szans na wyhamowanie pojazdu i uderzył w tył lokomotywy.

W momencie zderzenia składem osobowym podróżowało około 20 osób. W wypadku nikt nie zginął – poinformował PAP. Trzej pasażerowie oraz dwaj maszyniści odnieśli lekkie obrażenia. Wszystkim poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy, a jedna osoba trafiła do szpitala.

„Informację o kolizji strażacy otrzymali tuż po godzinie 6. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem lokomotywy spalinowej. Strażacy zabezpieczyli zbiornik i usunęli rozlany olej napędowy” – wyjaśnił bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

Z informacji przekazanych PAP przez rzecznika PKP PLK wynika, że na miejscu pracuje specjalna komisja, która zajmie się wyjaśnieniem przyczyn wypadku. Pociągi mają wznowić ruch na trasie tak szybko jak będzie to możliwe. Przewoźnik zapewnił pasażerom komunikację zastępczą.

pg

Źródło galerii: KP PSP w Leżajsku
Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram