fbpx
Źródło: Pixabay.com

luty 2021

28

12:02:00

UTK zaprasza do udziału w IV konferencji naukowo-technicznej

Urząd Transportu Kolejowego zachęca do uczestnictwa w IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transport Kolejowy: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Wydarzenie organizowane przez UTK jest adresowane do uczniów, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu szynowego. Konferencja odbędzie się 20 maja 2021 r. w siedzibie UTK w Warszawie.

Konferencja naukowa organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego ma przede wszystkim popularyzować wiedzę na temat kolei wśród uczniów, studentów i doktorantów. Jest wyjątkową okazją, także dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z nauką, na zaprezentowanie swoich referatów, badań i pomysłów.

Aby uczestniczyć w kolejnej edycji konferencji należy do 19 marca 2021 r. wypełnić i przesłać [formularz zgłoszeniowy] wraz z [abstraktem]. W trakcie konferencji wygłoszone zostanie 8 referatów. O zakwalifikowaniu referatu decydować będzie ocena nadesłanego abstraktu. Szczegóły można znaleźć w Komunikacie nr 1 IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2021: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość.

„Rok 2021 jest rokiem szczególnym: decyzją Komisji Europejskiej jest to Europejski Rok Kolei. Wykształcone kadry to jeden z filarów bezpieczeństwa systemu kolejowego, dlatego dla Urzędu Transportu Kolejowego tak ważna jest promocja zawodów kolejowych i prac naukowych związanych z koleją. Jedną z form propagowania wiedzy na temat kolei jest organizowana przez nas konferencja naukowa. Co ważne, zaproszenie do udziału kierujemy także do uczniów szkół średnich. Chcemy zachęcić ich do zgłębiania tematyki związanej z koleją i dalszej edukacji w tym kierunku”mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

UTK prosi zainteresowanych udziałem w konferencji o nadesłanie zgłoszeń wraz z abstraktami nie później niż do 19 marca 2021 r. Zgłoszenie można przesłać przez internet korzystając z formularza, uzupełniając je przesyłką listową na adres urzędu. Wzór abstraktu jest udostępniony na stronie UTK.

Źródło tekstu: UTK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram