fbpx
Źródło: Facebook.com/Podróże z Mataszkami/Tomasz Stochmal

marzec 2021

02

11:03:20

Dworzec Toruń Północny jednak zostanie? Jest unieważnienie zapytania ofertowego

26 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia pojawiło się zapytanie ofertowe na rozbiórkę budynku dworca Toruń Północny, wczoraj zostało jednak unieważnione

O zamiarze wyburzenia zabytkowego dworca pisaliśmy [tutaj]. W zapytaniu ofertowym miasto podało, że budynek jest „zrujnowany, niezamieszkały i nienadający się do dalszego użytkowania”. Firmy miały składać oferty do 8 marca, a obiekt miał zostać rozebrany w ciągu czterech miesięcy od przekazania wykonawcy placu budowy. Władze Torunia unieważniły jednak zapytanie.

„Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia unieważnia zapytanie ofertowe na rozbiórkę budynku dawnego dworca kolejowego Toruń Północny zlokalizowanego przy ul. Szosa Chełmińska 178A” – czytamy w dokumencie zamieszczonym w BIP toruńskiego urzędu miasta.

Na razie nie wiadomo, dlaczego władze miasta unieważniły zapytanie ofertowe i jaki będzie dalszy los obiektu. Jeszcze w czerwcu 2019 roku prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiadał, że dworzec może zostać zaadaptowany „na cele administracyjne, a także te związane z potrzebami seniorów i organizacji pozarządowych”. Unieważnienie może oznaczać powrót do planów wyremontowania obiektu. Miasto nie zajęło dotąd stanowiska w sprawie.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram