fbpx
Źródło: Pkpcargo.com

marzec 2021

02

4:03:25

PKP Cargo z wojskowym kontraktem na przewozy

Spółka PKP Cargo oraz reprezentująca Skarb Państwa 2 Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie (2 RBLog) zawarły umowę dot. usług transportowych dla wojska. Kontrakt będzie obowiązywał przez okres 7 lat. Jego wartość wynosi około 1,4 mld zł brutto.

O podpisaniu umowy spółka kolejowa poinformowała 2 marca w Raporcie bieżącym nr 6/2021. PKP Cargo świadczyć będzie dla wojska usługi z zakresu przewozu osób oraz sprzętu, w ramach zadań realizowanych na terenie kraju oraz w transporcie międzynarodowym.

Zgodnie z wcześniej opublikowanymi przez 2RBLog informacjami, podmiot mający świadczyć usługi przewozowe dla wojska wyłoniono w ramach zamówienia z wolnej ręki. Oznacza to, że zamawiający podjął negocjacje tylko ze spółką PKP Cargo. W uzasadnieniu decyzji 2 Baza Logistyczna podkreśliła m.in., że przewoźnik ten jako jedyny dysponuje taborem przystosowanym do przewozu ciężkiego sprzętu.

W raporcie opublikowanym na swojej stronie internetowej PKP Cargo zaznacza, że zarówno wielkość, jak i terminy realizacji zamówień zależne będą od potrzeb jednostek zlecających usługę.

„Zawarcie umowy ramowej nie rodzi po stronie Zamawiającego ani jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej obowiązku udzielania zamówień w ramach tej umowy” – informuje PKP Cargo.

Przypomnijmy, że podpisanie umowy nastąpiło w wyniku powtórnie podjętych negocjacji. Wcześniejsze rozmowy dotyczyły czteroletniego kontraktu, który wojsko wyceniło na kwotę 842 502 387,94 zł netto.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram