fbpx
Źródło: Wikipedia.org/Pit1233

marzec 2021

03

10:03:18

Ciężarówka uszkodziła trakcję na przejeździe w Bydgoszczy

We wtorek (02.03.) na 2 godz. został wstrzymany ruch kolejowy na linii Toruń – Bydgoszcz. Utrudnienia spowodowało uszkodzenie przez samochód ciężarowy sieci trakcyjnej. Doszło do niego około godz. 14:00 – czytamy na stronie internetowej „Gazety Pomorskiej”.

Kierowca samochodu ciężarowego uszkodził dźwigiem sieć trakcyjną na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Przemysłowej w Bydgoszczy przed godz. 14.00. Ruch pociągów został wstrzymany. Na miejscu pracują służby techniczne PLK. Naprawę wykona pociąg sieciowy” – mówił we wtorek portalowi Pomorska.pl Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Pasażerowie musieli radzić sobie z dużymi utrudnieniami. Spółka POLREGIO uruchomiła komunikację zastępczą między stacjami Bydgoszcz Wschód i Solec Kujawski. Pociągi PKP Intercity skierowano na trasę okrężną przez Inowrocław, co skutkowało opóźnieniami sięgającymi 90 minut.

Początkowo zapowiedziano, że ruch na linii zostanie wstrzymany do godziny 20:00. Po dwóch godzinach od uszkodzenia sieci udało się przywrócić kurowanie pociągów na jednym z torów.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram