fbpx
Źródło: Pixabay.com

marzec 2021

03

8:03:43

EUAR rozpoczyna cykl konferencji dot. cyberbezpieczeństwa na kolei.

W ramach Europejskiego Roku Kolei Agencja Kolejowa Unii Europejskiej (EUAR) będzie organizować konferencje i seminaria on-line poświęcone funkcjonowaniu sektora kolejowego w Europie. Jedną z pierwszych inicjatyw jest konferencja o cyberbezpieczeństwie, organizowana wspólnie z ENISA.

Cyberbezpieczeństwo jest bardzo ważnym tematem w sektorze kolejowym. Z uwagi na strategiczne znaczenie kolei i konieczność zagwarantowania bezpieczeństwa przewozów, kwestią o podstawowym znaczeniu jest odpowiednie przygotowanie branży na ewentualne cyberataki. Agencja Kolejowa Unii Europejskiej i Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) zorganizowały konferencję poświęconą cyberbezpieczeństwu infrastruktury kolejowej – Cybersecurity in Railways. Building a Resilient Railway Infrastructure Together. Konferencja ma na celu rozwijanie dialogu między organizacjami kolejowymi, decydentami, przemysłem, ośrodkami badawczymi oraz organizacjami normalizacyjnymi i certyfikującymi. Zainicjowanie współpracy przyczyni się do podniesienia odporności na zagrożenia systemów teleinformatycznych wykorzystywanych przez transport kolejowy, co przełoży się na wzrost ogólnego bezpieczeństwa krytycznej infrastruktury kolejowej.

Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 marca 2021 r. Program konferencji dostępny będzie wkrótce. Konferencja zorganizowana będzie w czterech sesjach: polityka w zakresie cyberbezpieczenstwa, normy i certyfikacja w sektorze kolejowym, badania i innowacje, wymiana informacji i współpraca na rzecz cyberbezpieczeństwa sektora kolejowego w UE. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ENISA.  

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się przed rozpoczęciem transmisji na internetowej platformie rejestracji ENISA.

Nagranie z konferencji zostanie udostępnione na kanale EUAR na YouTube.

Źródło tesktu: UTK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram