fbpx
Źródło: Polregio.pl

marzec 2021

03

1:03:12

POLREGIO informuje o zmianie rozkładu jazdy dla woj. małopolskiego

Od dnia 14 marca do 12 czerwca 2021 r. zarządca infrastruktury kolejowej Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wdraża kolejne zmiany czasowe do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2020/2021, w ramach II cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów, wynikającej z kontynuacji prac modernizacyjnych i naprawczych realizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Najistotniejsze zmiany w marcowej korekcie rozkładu jazdy to:

Linia 133/93 Kraków Gł. - Krzeszowice – Trzebinia/Oświęcim:

W terminie 14 III - 12 V pociąg nr 34320/1 kończy bieg w st. Mysłowice – dalsza podróż będzie odbywać się środkami zastępczej komunikacji autobusowej na odwołanym odcinku oraz nr 43318/9 zastępcza komunikacja  autobusowa  na odcinku Katowice – Mysłowice, dalej pociąg.

W terminie 14 IV - 12 V poc. 43800 kursuje z pominięciem stacji Mysłowice bez uruchomienia komunikacji zastępczej.

W całym II cyklu  w związku z pracami modernizacyjnymi utrudnienia w postaci zastępczej komunikacji autobusowej czekają podróżnych na linii 93:

 • w terminie 14 III - 31 III na odc. Trzebinia - Chrzanów - Trzebinia (dla niektórych pociągów na odc. Trzebinia - Oświęcim - Trzebinia),
 • w terminie 1 IV - 12 VI na odc. Trzebinia - Oświęcim – Trzebinia.

W II cyklu rozpoczynamy realizacje połączeń z Krakowa Gł. do Cieszyna w piątki oraz z Trzebini w niedziele, natomiast z powrotem z Cieszyna do Kraków Gł. w niedziele oraz do Trzebini w piątki – szczegóły w liniowym rozkładzie jazdy.

Linia 94/97/117 Kraków Gł. - Bielsko-Biała Gł.: 

Realizacja połączeń w II cyklu odbywać się będzie w całej relacji  zastępczą komunikacją autobusową.

Z uwagi na trwające  prace modernizacyjne i brak przepustowości na odcinku Kraków Gł. - Kraków Pł. wszystkie pociągi do/z Bielska-Białej/ i Wadowic będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Kraków Płaszów z wyjątkiem pociągu nr 34603, który rozpocznie kurs w st. Kraków Gł. odj. 4:18 - Bielsko-Biała Gł. przyj. 7:16 (ZKA).

Pociąg nr 43610 odj. Bielsko-Biała Gł. godz. 18:58 skończy bieg w st. Kalwaria Zebrz. Lanc. przyj. 20:27 (ZKA), gdzie nastąpi przesiadka do poc. 30532 rel. Zakopane - Kraków Gł. odj. 20:33.

Dodatkowo informujemy, że od 1 lutego br. wszystkie pociągi spółki POLREGIO zatrzymują się na nowo otwartym przystanku osobowym Wadowice Osiedle Podhalanin.

Linia 94/97/104/99 Kraków Gł./Kraków Płaszów – Zakopane/Żywiec:

Ze względu na prace naprawcze na linii zakopiańskiej zaplanowano realizację połączeń zarówno pociągami, jak i środkami zastępczej komunikacji autobusowej. Utrudnienia będą występowały na  następujących odcinkach oraz terminach:

 • 14 III - 15 III oraz 19 III - 12 VI zastępcza komunikacja autobusowa na odc. Stryszów - Nowy Targ/Żywiec - Stryszów. Dla poc. nr 30507 oraz 30526 zastępcza komunikacja autobusowa uruchomiona zostanie na odcinku Kraków Pł. - Nowy Targ - Kraków Płaszów,
 • 16 III - 18 III 2021 r. - zastępcza komunikacja autobusowa na odc. Stryszów - Szaflary - Stryszów.
  Dla poc. Nr 30507 oraz 30526 zastępcza komunikacja autobusowa uruchomiona zostanie na odcinku Kraków Pł. - Szaflary - Kraków Płaszów,
 • 30503 w całym II cyklu kursuje jako zastępcza komunikacja autobusowa w pełnej relacji tj. Kalwaria Zebrzydowska Lanc. - Sucha Beskidzka,
 • 14 III - 24 III wszystkie pociągi rozpoczynają oraz kończą bieg w stacji Kraków Płaszów.

Linia 91 Kraków - Tarnów: 

W dalszym ciągu trwają prace modernizacyjne, a co za tym idzie, kontynuacja przerwy w ruchu pociągów na odcinku Podłęże -Kraków Główny – Podłęże. W związku z powyższym, pociąg nr 43802/3 rel. Katowice - Rzeszów Główny będzie kursował wg zmienionego rozkładu jazdy:

 • w dni robocze (D) oprócz 4 VI, pociąg pojedzie drogą okrężną przez stacje Kraków Batowice oraz Kraków Nowa Huta.
  Dla zabezpieczenia potrzeb  od wozowych na odcinku Kraków Główny – Podłęże a także dla dowozu podróżnych na pociąg nr 43802/3 będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Gł. - Kraków Pł- Podłęże,
 • w soboty, niedziele i święta oraz 4 VI pociąg pojedzie bez zmian według godzin zastępczego rozkładu jazdy.

Podobnie będzie w przypadku poc. nr 39300 rel. Rzeszów - Kraków Gł., który będzie kursował wg rozkładu jazdy:

 • w dni robocze (D) oprócz 4 VI pociąg pojedzie drogą okrężną przez stacje Kraków Nowa Huta oraz Kraków Batowice. Dodatkowo w stacji Podłęże zostanie uruchomiony autobus ZKA od pociągu dla pomijanych stacji i przystanków osobowych rel. Podłęże - Kraków Pł. Kraków Gł.
 • w soboty, niedziele i święta oraz 4 VI pociąg pojedzie bez zmian według godzin zastępczego rozkładu jazdy.

Linia 96 Tarnów - Nowy Sącz – Krynica-Zdrój:

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 96 wystąpią utrudnienia podczas podróży na odc. Tarnów - Krynica-Zdrój w terminie 6 IV od godz. 8:00 do 17 V godz. 15:00. W tym czasie przejazd będzie wykonywany zastępczą komunikacją autobusową.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na przerwę w ruchu pociągów oraz brak przepustowości na odcinku Kraków Gł.  – Kraków Pł. dodatkowo za niektóre pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) w całym II cyklu, i tak:

 • 30601 rel. Kraków Gł. – Piwniczna: ZKA na odc. Kraków Gł. - Kraków Pł.
 • 30612 rel. Piwniczna - Kraków Gł.: ZKA na odc. Kraków Pł. - Kraków Gł.
 • 30610 ze st. Piwniczna/Nowy Sącz kończy bieg w st. Kraków Pł. bez uruchamiania zastępczej komunikacji autobusowej,
 • 33150 rel. Krynica-Zdrój - Kraków Gł. kursuje drogą okrężną przez st. Kraków Nowa Huta, Kraków Lubocza oraz Kraków Batowice  bez uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej na pomijanym odcinku.

Źródło tekstu: POLREGIO/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram