fbpx
Źródło: Facebook / Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

marzec 2021

06

7:03:00

Dzień Kobiet w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza wszystkie kobiety do zwiedzania placówki w bieżący weekend. Wydarzenie rozpoczyna cotygodniowy cykl eventów i wpisuje się w nadchodzący Dzień Kobiet.

Władze muzeum wskazują, że zawód kolejarza kojarzy się głównie z mężczyznami, ale w jaworzyńskiej placówce prym wiodą kobiety. Są zatrudnione m.in. na stanowiskach administracyjnych oraz przy obsłudze turystów, wagonu WARS i hotelu.

Już w ten weekend (6 i 7 marca), w godz. od 10 do 18 odbędzie się tematyczne zwiedzanie obiektu. W tych dniach kustosz Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej Zbigniew Gryzgot osobiście wręczy kwiaty kobietom odwiedzającym placówkę.

Z kolei już w następnym tygodniu, 13 marca (sobota) pod hasłem „Całe życie z parowozami” Zbigniew Gryzgot będzie świętował swoje 73 urodziny. Tego dnia władze muzeum zapraszają wszystkich pasjonatów kolei na okazjonalne zwiedzanie placówki pod przewodnictwem kustosza. Dzień zakończy się wspólnym ogniskiem, podczas którego Zbigniew Gryzgot opowie o 55 latach swojej pracy na kolei. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13. Miejsca można rezerwować pod adresem rezerwacje@muzeatechniki.pl.

Dyrektor Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej Katarzyna Szczerbińska-Tercjak wyjaśnia, że ze względu na pandemię, placówka musiała zrezygnować z organizacji dużych, cyklicznych wydarzeń, jednak te mniejsze wciąż są dostępne.

„Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa jesteśmy w tym roku zmuszeni do odwołania wielu dużych eventów, nie odbędzie m.in. Gala Parowozów. Co tydzień będą odbywać się jednak mniejsze wydarzenia tematyczne. Najbliższy weekend (6-7 marca) będzie poświęcony kobietom. Kolejny weekend 13 marca to 73 urodziny Zbigniewa Gryzgota i oprowadzanie po zakamarkach Muzeum przez naszego jubilata. Na koniec obędzie się wspólne ognisko” – mówi Serwisowi Kolejowemu dyrektor placówki.

Przypominamy, że działalność Muzeum i opiekującą się nim Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska można wesprzeć przekazując 1 procent podatku. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram