fbpx
Źródło: Kgsok.pl

marzec 2021

09

3:03:28

Lublin: funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę usiłującego popełnić samobójstwo

W piątek 5 marca o godz. 20:50 podczas patrolowania stacji Lublin Główny Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie udaremnili próbę samobójczą. Widząc mężczyznę, który zeskoczył na tory kierując się wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy, bez wahania zareagowali ratując życie 25-latka.

W piątek o godzinie 20:50 patrolując teren stacji kolejowej Lublin Główny Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli mężczyznę, który zeskoczył z II peronu i zaczął biec w kierunku nadjeżdżającego pociągu towarowego. Mundurowi bez chwili zastanowienia udali się w kierunku zdesperowanego mężczyzny. Jeden z funkcjonariuszy SOK dobiegł do niedoszłego samobójcy i zdołał usunąć go z toru w czasie, gdy pociąg znajdował się już w odległości zaledwie około 1 metra od nich.

Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy SOK udało się udaremnić próbę samobójczą 25-latka, który po odprowadzeniu w bezpieczne miejsce przyznał, że myśli o popełnieniu samobójstwa.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi IV Komisariat Policji w Lublinie.

Źródło: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram