fbpx
Źródło: Facebook.com/PKP Opoczno

marzec 2021

09

2:03:57

Pożar lokomotywy Orlen KolTrans w Woli Rzędzińskiej

W podtarnowskiej miejscowości Wola Rzędzińska (woj. małopolskie) około godz. 20 doszło wczoraj do pożaru lokomotywy Orlen KolTrans ciągnącej cysterny z paliwem – podaje portal Polsatnews.pl

Incydent miał miejsce na linii kolejowej nr 91. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przyczyną zapalenia spalinowej lokomotywy był rozgrzany olej napędowy wyciekający z komory silnika. Pracujący na miejscu strażacy i policjanci ustalili, że w trzech pierwszych wagonach za jednostką nie znajdowały się substancje, które groziły rozprzestrzenieniem się pożaru.

Miejsce zdarzenia zostało odpowiednio zabezpieczone. Ruch na linii Tarnów – Rzeszów był całkowicie wstrzymany. Pasażerom zapewniono komunikację zastępczą. Funkcjonariuszom Straży Pożarnej z Tarnowa i okolic udało się opanować ogień zanim dotarł do pozostałych 19 wagonów cystern z paliwem. Pociągi wróciły do regularnego kursowania po godz. 22.

Zdarzenie skomentował kpt. Łukasz Rzeszutek, dowódca zmiany w 2 Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tarnowie.

Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia przewodów olejowych w przedziale silnika lokomotywy. Nasze działania polegały tutaj na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na przygaszeniu tego przedziału w okolicy kolektora wydechowego. W działaniach brały udział dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP” – przekazał kpt. Łukasz Rzeszutek, cytowany na stronie radia RDN Małopolska.

Zdjęcia ze zdarzenia w wysokiej rozdzielczości są dostępne poniżej.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram