fbpx
Źródło: Pixabay.com

marzec 2021

09

12:03:31

Tragiczny poniedziałek na torach

Do dwóch śmiertelnych wypadków w obrębie dworców Poznań Główny i Inowrocław oraz jednego groźnego zdarzenia na przejeździe kolejowym w Wojcieszowie (woj. dolnośląskie) doszło w poniedziałek 8 marca.

Około godz. 16:30 pod kołami pociągu PKP Intercity „Malczewski” śmierć poniósł mężczyzna. Wypadek miał miejsce na Dworcu Głównym w Poznaniu. Pomimo resuscytacji, ofiary nie udało się uratować – informuje Epoznan.pl.

Według informacji opublikowanych przez portal mężczyzna - który znajdował się w niedozwolonym miejscu - został potrącony przez pociąg relacji Kołobrzeg – Kraków Główny. Ofiarą okazał się być 46-letni mieszkaniec Poznania.

Okoliczności będzie wyjaśniać prokuratura, oczywiście, natomiast z informacji, które my mamy, wynika że ok. 16.30 osoba nieuprawniona weszła na tory, pod pociąg relacji Kołobrzeg - Kraków. Weszła na tory poza wyznaczonymi przejściami na stacji” – powiedział cytowany przez Poznan.wyborcza.pl rzecznik PKP PLK Radosław Śledziński.

Pasażerom zapewniono możliwość kontynuowania podróży innymi składami. Ruch pociągów odbywał się z nieznacznym opóźnieniem.

Również 8 marca, około godz. 12., doszło do tragicznego wypadku na dworcu kolejowym w Inowrocławiu. Ofiarą jest mężczyzna, który prawdopodobnie rzucił się pod pociąg Intercity „Mamry” relacji Wrocław – Białystok. Lokalne media poinformowały, że ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż było to samobójstwo. Do akcji zmobilizowano 6 zastępów straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

O dużym szczęściu może mówić kierująca pojazdem marki Opel. Kobieta podczas pokonywaniu przejazdu kolejowego w Wojcieszowie (woj. dolnośląskie), nie zachowała ostrożności i wjechała wprost pod pociąg towarowy wiozący kruszywo. Skład uderzył w auto od strony pasażera, z obowiązującą na tym odcinku prędkością 20 km/h. Kierująca pojazdem oraz maszynista nie odnieśli obrażeń.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram